O autorovi

Jmenuji se Roman Šudoma. Mou životní vášní je fotografování krásné přírody. K focení mě přivedl dědeček. Když mi bylo šest, daroval mi fotoaparát. Byla to Corina z NDR. Fotografování jsem však zcela propadl až s nástupem digitální techniky.

Vždy, když opouštím hranice pracovních dní, je fotoaparát mým věrným doprovodem. Spoušť mačkám na místech, která jsou majákem v moři mnou naplánovaných cest. Místa, která mě fascinují, která si zaslouží širší pozornost a která dokáží beze slov ilustrovat můj vlastní prožitek. Lidé, přírodní skvosty, fantastické scenérie, rozmanité památky, dokonalá architektura a okamžiky, které se zrovna naskytnou, jsou v mém hledáčku nejčastěji.

Rád fotím lokality, které navštěvuji v rámci dovolené. Stále častěji a záměrně cestuji na místa, která nejsou turisticky otřelá, všední. Uzbekistán, Kyrgyzstán i Indii mám již za sebou. Další přijdou brzy na řadu. Po pětadvaceti letech tvrdé práce totiž pomalu naplňuji své dny (a sny) cestováním a fotografováním.

Při focení se necítím jako na bojišti. V žilách mi sice pulzuje krev, ale může za to pocit naprostého uklidnění a uvolnění, hledání rozhodného okamžiku. Kořením mé práce není stres a úvaha nad možná prohraným bojem, ale dobrá nálada, volnost, dostatek času, um, cit, píle a emoce.

Zajímají vás nevšední místa? Chcete hmatatelné důkazy mých slov? Pojďte se se mnou podívat na příběhy ukryté v mých fotografických reportážích.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace